Jak skutecznie zmienić nawyki dla zdrowej sylwetki

giphy

Zaczynając pracę nad ciałem, nie mogłem pogodzić z czasem dotarcia do mety. Zrozum, że to może być kilka lat. Tak, LAT. Trenuję i kontroluję mój talerz od dwóch i jestem bliżej niż dalej swojej wymarzonej sylwetki, ale to jeszcze nie to.

Dla większości problem leży w zdefiniowaniu celu. Nie stawiaj sobie nierealnego postanowienia, bo pewnie zakończy się klęską. Mi się udało dzięki rozmienieniu wszystkiego na drobne zmiany w życiu.

Pierwszym założeniem było: „Od poniedziałku do piątku codziennie będę na siłowni”. Tyle. Nic o trenowaniu! Byłem obolały? Szedłem do sauny lub tylko wziąć prysznic(!). Dzięki temu wyrobiłem sobie nawyk bycia na pakerni. Zawsze starałem się coś zrobić (chociażby orbitrek przez 10 min), ale jak kompletnie nie miałem mocy to kończyło się tylko prysznicem.

Dopóki nie będziesz w stanie trzymać się obranego terminarza by stale trenować i nie być zmęczonym – olej dietę. Jedz wszystko co chcesz. Zasługujesz. Kiedy trening będziesz mieć we krwi przyjdzie czas na zmiany na talerzu. Poczujesz kiedy to nastąpi.

Początkowo odstawiłem tylko słodycze i fast-food. Dopiero po około 10 miesiącach zacząłem liczyć kalorie (to prawie rok bez prawdziwej diety!).

bezDiety
Tylko ćwiczenia. Żadnej diety! Brak starszych zdjęć. Dopiero w lutym 2015 odstawiłem słodycze i fast-food. W kwietniu zacząłem liczyć kalorie

progressĆwiczenia + dieta. 

Teraz mam ścisły i dopasowany do mnie jadłospis, ale doszedłem do tego małymi krokami. Żadnych drastycznych zmian.

Ostatnia rada – rób REGULARNIE zdjęcia. np. raz na tydzień. Wytrwaj pierwsze 6-7 zdjęć i zobaczysz progres. Od tego momentu, nie pozwolisz sobie na regres, a jeżeli się zdarzy to motywuje do odrobienia strat. Olej wagę i centymetry. Liczy się tylko test lustra 🙂

To tyle – nie spiesz się – masz całe życie 🙂

P.S. Przeczytaj i zobacz jeszcze: http://emarlak.blog.pl/2016/03/06/utrzymnie-motywacji-w-zrzucaniu-wagi/ 

Reklamy

2 myśli na temat “Jak skutecznie zmienić nawyki dla zdrowej sylwetki

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s