Egocentryzm z głową w chmurach

Muszę uważać. Staram się być ostrożny, ale co jakiś czas opuszczam gardę i ten gorszy ja wali mnie z całej siły po mordzie. Ten, z głową w chmurach. Jest tyle utworów o „dualizmie osobowościowym”. O tym ukrytym „ja”, które siedzi w każdym z nas…

„…co za motywujące gówno
Lecz jak nie pozbędę się tego
Porobię się znowu już przed siódmą…”

Ten Typ Mes – Wiedzą

Dobra teraz coś Wam powiem – „gorszego ja” nie ma. To głupia wymówka słabych ludzi do usprawiedliwiania rzeczy, za które nie chcą brać odpowiedzialności. Po prostu wobec niektórych jestem dupkiem, manipulantem i egocentrykiem (ale nie egoistą!). Ten sam gość, który nierzadko wpłaca pieniądze na różne akcje charytatywne, który kocha swoich przyjaciół jak rodzinę, za których dosłownie skoczyłby w ogień. Ten sam, który często się wzrusza widząc starszych ludzi, który chciałby, żeby każdy odnalazł miłość, ten właśnie gość kłamie, kieruje się bardzo prymitywnymi pobudkami, zniekształca rzeczywistość dla własnych korzyści, mówi często ludziom (szczególnie kobietom) to co chcą usłyszeć… po to by było „po jego myśli”. Wiecie co jeszcze jest słabe? Do tego momentu tejże spowiedzi, conajmniej trzy dziewczyny mają prawo myśleć, że ten post jest o nich. Dupek, huh?

Angel and devil on shoulder

Wiecie kiedy dostaję w ryj pięścią mojego przerośniętego ego? Kiedy kogoś nie docenię. Kiedy uważam kogoś za o wiele głupszego niż się okazuje. Kiedy rozmawiam z kimś jak z półgłówkiem, żeby… „wyrównać poziom” – tylko po to by na końcu dostrzec, że w całej tej dyskusji to ja jestem niedorozwinięty i manipulowany… i to jeszcze z tak prymitywnych pobudek, którymi gardzę, a które niestety również mnie dotyczą.

Żółć jak lawa rozżarzona,
Tylko czeka, żeby wylać.
Trzęsie się pode mną Ziema
Lecz ja kolan nie uginam.

RAU – Wielkie zło

Kolan nie uginam, ale chylę czoła. Over & Out.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s